Türkçe  English
Misyonumuz

 

 

Misyonumuz

Dünyamızdaki en önemli sorunlar; gelir dağılımındaki bölgesel adaletsizlik, aşırı tüketim, çevre kirliliği, fakirlik, israf ve savaşlar olarak sıralanabilir.

Üzerinde biraz düşünüldüğünde, aslında tüm bu sorunların, birbirleri ile ilintili olduğu görülecektir. Küresel anlamda israfın önlenmesi, paylaşımın artırılması, yukarıda ifade edilen pek çok sorunu önemli ölçüde azaltacaktır. esyapaylas.com Projesinin amacı; küresel olarak paylaşımın artırılmasını temin ederek israfın önlenmesine, küresel ısınmanın azaltılmasına ve ekonomide verimliliğin artırılmasına katkıda bulunmaktır. Tüm bu amaçların gerçekleştirilebilmesi için esyapaylas.com, sizi işbirliğine davet ediyor...

 esyapaylas.com

 

 

 ESYAPAYLAS.COM\'DA NELER YAPABİLİRİM?

A. esyapaylas.com\'da kullanmadığınız, işinize yaramayan her hangi bir eşyanızı çöpe atmak, israf olmasına neden olmak yerine onu, kullanabilecek birisine ulaşmasını sağlamak üzere siteye ekleyebilirsiniz.

 

  • Örnekler; 

  •  1. Bir parfüm aldınız,  daha sonra kokusundan hoşlanmadığınızı fark ettiniz onu atmak yerine siteye ekleyerek o parfümü beğenen birisinin kullanmasını sağlayabilirsiniz

  • 2. Tiyatroya gitmek için bilet aldınız ancak,  önemli bir işiniz çıktı ve gidemeyeceksiniz biletinizi siteye koyarak o oyuna bir başkasının gitmesini sağlayabilirsiniz.

  • 3. Okuduğunuz kitaplar var yeni kitaplar aldınız fakat kitaplığınızda yer kalmadı, eski kitaplarınızı siteye koyarak başkalarının okumasını sağlayabilirsiniz.

  • 4. Oturma grubunuz vardı, eskimişti, yenisini aldınız, peki eskisini ne yapacaksınız çok para eder mi hayır! satmakla uğraşabilir misiniz hayır! sokağa mı atmalısınız hayır! siteye koyarak kendisine ikinci el bir oturma grubu almak isteyen birisinin kullanmasını sağlayabilirsiniz.

    5. Bir gömleğiniz var, artık size dar ya da bol geliyor  etrafınızda verebileceğiniz kimseler yok ne yapmalısınız? atmalı mısısınız? hayır siteye ekleyerek birbaşkasının faydalanmasını sağlayabilirsiniz. esyapaylas.com. üzerinden başkalarının kullanmadığı ancak, sizin işinize  yarayabilecek eşyalara hiç bir karşılık ödemeden sahip olabilirsiniz.

C. esyapaylas.com\'da kullanmadığınız eşyalarınızı başka birilerinin kullanmadıkları eşyaları ile  takas edebilirsiniz.

 

esyapaylas.com Nasıl Kullanılır!!!

 

TIKLA AL

esyapaylas.com\'a üyeler kullanmadıkları eşyalarını eklerler, eklenen eşyalara ihtiyacı olduğunu düşünen üyeler "TIKLA AL" butonuna tıklarlar, butona tıkladıkları anda talepleri ve adresleri sistem tarafından eşya sahibine otomatik mesajla gönderilir, eşya sahibi eşyayı tıkla al yapan üye ile paylaşmak istiyorsa talebi onaylar ve eşyasını karşı ödemeli olarak tıkla al yapan üyenin adresine kargoya verir.

 

TAKAS

esyapaylascom\'a üyeler, kullanmadıkları ve takas yapmak istedikleri eşyalarını  eklerler, bir başka üyenin eklediği eşya ile kendi eşyasını takas yapmak isteyen üyeler "TAKAS" butonuna basarak takas taleplerini diğer üyeye iletirler, diğer üyenin takas talebini onaylaması halinde üyeler arasında esyapaylas.com üzerinden mesajlaşma başlar ve üyeler detayları görüşerek, takas işlemini gerçekleştirirler.

 
Geri Dön