Türkçe  English
Kullanıcı Sözleşmesi

Bu bölüm sitenin genel kullanım şartlarını, bununla ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermektedir.

Lütfen, esyapaylas.com’u  kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz. 


Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen ESYAPAYLAS.COM sitesini  kullanmayınız. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

ESYAPAYLAS.COM aşağıda  belirtilen genel ve özel koşulları  dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. ESYAPAYLAS.COM\'u ziyaret  ettiğinizde bu sayfayı da tekrar ziyaret etmenizi değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmeniz açısından önemli olması nedeniyle tavsiye ederiz. 

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları 
ESYAPAYLAS.COM, üyesi olan herkese açık olan bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler ücretsiz olup site içinde para ile ilgili hiçbir işlem (alım, satım) yapılmaz/yapılamaz.

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin, resimleri, videoların siteye kaydedilmesi/yüklenmesi durumlarında.

1.b. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.

1.c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük ÜYE\'ye aittir.

1.d. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.

2. İçerik Kullanımı 
2.a. ESYAPAYLAS.COM’da sunulan görsel, yazısal başta olmak üzere tüm içerik kişisel kullanım içindir. ESYAPAYLAS.COM sitesi\'nin içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru ESYAPAYLAS.COM’un izin verdiği mecralar dışında diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya ESYAPAYLAS.COM’un  izni olmadan link vermek yasaktır.

2.b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı ESYAPAYLAS.COM’a ait olan yazılımın, görsellerin, grafiklerin kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

2.c. ESYAPAYLAS.COM, her türlü eleştiri ve fikri öneriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler ve fikri öneriler mülkiyetimizde olup, pazarlama, sitenin geliştirilmesi vb amaçlarla kullanılabilir.

3. Sorumluluklar 
3a. ESYAPAYLAS.COM’u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar vb) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarca paylaşılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır.

3.b. ESYAPAYLAS.COM üyesi, kayıt işlemlerini tamamlanıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra  işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek OLEVOLE sitesini kullanmaya başlayabilir. 

3.c. Üye, ESYAPAYLAS.COM sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası ve diğer ilgili mevzuat hükümleri ile ESYAPAYLAS.COM\'un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai, idari ve mali her türlü sorumluluk üye\'ye aittir. 

3.d. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya ESYAPAYLAS.COM sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, ESYAPAYLAS.COM tarafından geçici veya sürekli olarak üye\'nin ESYAPAYLAS.COM\'dan yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir. 

3.e. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin ESYAPAYLAS.COM\'u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı  gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai, idari  ve mali sorumluluğu kabul eder.

  3.f. ESYAPAYLAS.COM ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve ESYAPAYLAS.COM tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden ESYAPAYLAS.COM sorumlu tutulamaz. 

3.g. Üye, ESYAPAYLAS.COM\'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz. 

3.h. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, üye tarafından ESYAPAYLAS.COM üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. 

3.i. ESYAPAYLAS.COM ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı ESYAPAYLAS.COMsilip silmemekte serbesttir, üye silinen ya da saklı tutulan kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. 

3.j. Sitenin üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin/üyelerin kendi sorumluluğundadır.

3.k. Aynı zamanda bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

3.l. ESYAPAYLAS.COM, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri siteyi geliştirmek ve siteye reklam almak amaçlı faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.

3.m. Sitenin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.

3.n. ESYAPAYLAS.COM üyenin sisteme yüklediği posta adresi ile ilgili olarak doğa bilecek hiçbir idari, hukuki, cezai ve mali talebi ve sorumluluğu kabul etmez, Üyeler, siteye posta adreslerini kaydedip kaydetmemekte serbesttirler.

3.o. Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen "Gizlilik Sözleşmesi" sayfasını ziyaret ediniz.

ÜYE, Servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle ESYAPAYLAS.COM\'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, ESYAPAYLAS.COM, ÜYE\'nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için ÜYE\'ye aynen rücu hakkını haizdir. 

4. ESYAPAYLAS.COM\'un Hak ve Yükümlülükleri  
4.a. ESYAPAYLAS.COM, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin ESYAPAYLAS.COM sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj,  müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya Resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, ESYAPAYLAS.COM ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir. 

4.b. ESYAPAYLAS.COM, taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. ESYAPAYLAS.COM\'un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. ESYAPAYLAS.COM yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, ESYAPAYLAS.COM\'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve ESYAPAYLAS.COM sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır. 

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri ESYAPAYLAS.COM sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın ESYAPAYLAS.COM tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi:  
Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır. 

6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü 
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde, taraflarcfa İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır. 

7. Tebligat Adresleri 
7.a. ESYAPAYLAS.COM sitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin ESYAPAYLAS.COM\'a bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. 

7.b. Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 

7.c. Yine ESYAPAYLAS.COM\'un üyenin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın ESYAPAYLAS.COM tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir. ÜYE, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 8. ESYAPAYLAS.COM ÜYELERİN TAAHHÜT,İCAP VE KABULLERİNDEN HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLDİR, ÜYELER İCAP, KABUL VE TAAHHÜTLERİNDEN TAMAMEN KENDİLERİNİN BİREYSEL OLARAK SORUMLU OLDUKLARINI KABUL, BEYAN VE TAAHÜT EDERLER.

 
Geri Dön